\`\`

   Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından çocuklara medya okuryazarlığı farkındalığı ve bilinci kazandırmak amacıyla hazırlanan RTÜK Medya ve Çocuk Dergisi’nin rengârenk dünyasının kapıları Ocak ayında aralandı. Birçok bilgilendirici, eğitici ve eğlenceli içerik bulunan dergimiz şimdi de engelsiz tam erişimle dijital ortamda sizlerle buluşuyor.

 

    Derginin dezavantajlı çocuklar için de erişilebilir olabilmesi için yürütülen engelsiz tam erişim çalışmaları tamamlandı.

 

   Derginin her sayfasında yer alan görsellerin detaylı anlatımlarının yapıldığı ve sayfalarda yer alan metinlerin seslendirildiği, derginin “Sesli Betimleme” versiyonuna ulaşmak için derginin iç kapağında yer alan “Sesli Betimleme QR Kodunu” hemen okutabilir veya BURAYA TIKLAYABİLİRSİN.

 

\`\`

   Derginin içerisindeki metinlerin daha kolay okunmasını sağlamak için metinlerin yakınlaştırıldığı, metinlerin alanında uzman bir ekip tarafından sizler için seslendirildiği ve işaret dili çevirisinin yapıldığı “Alt Yazı ve İşaret Dili” versiyonuna ulaşmak için derginin iç kapağında yer alan “Ayrıntılı Alt Yazı ve İşaret Dili QR Kodunu” hemen okutabilir veya BURAYA TIKLAYABİLİRSİN.

 

 

 

\`\`